Rekuperacja

Główną działalnością naszej firmy jest rekuperacja. Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wspieramy naszych klientów już od momentu zakupu projektu swojego wymarzonego domu.

Rekuperacja i rekuperacja decentralna

Rekuperacja jest bardzo rozbudowaną instalacją o dużym przekroju i warto zaplanować ją wraz z inwestorami. Dlatego też przeprowadzamy takie rozmowy, ustalając rozkład mebli, zabudów itp. tak aby instalacja rekuperacji nie przeszkadzała w użytkowaniu wymarzonego domu. Kolejnym etapem współpracy z Heva rekuperacja jest przygotowanie przez nas przepustów w stropie oraz przygotowanie koncepcji wykonawczej instalacji rekuperacji dla danego budynku. Następnie wykonujemy instalację rekuperacji. Po wykonaniu prac wykończeniowych zajmujemy się montażem anemostatów, centrali rekuperacji oraz orurowania. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest regulacja całej instalacji rekuperacji za pomocą anemometru, oraz sporządzenie protokołu skuteczności wykonanej instalacji.

Rekuperacja decentralna to system urządzeń jedno rurowych montowanych w ścianach zewnętrznych budynków. System ten stosowany jest w miejscach gdzie nie można już wykonać tradycyjnej instalacji rekuperacji lub wiąże się to z dużym remontem domu. Najczęstszymi klientami rekuperacji decentralnej są budynki po termomodernizacji oraz domy wakacyjne, sezonowe. Heva dobierze dla Państwa odpowiednie urządzenie oraz zapewni montaż i serwis takich jednostek.

Dlaczego rekuperacja jest tak ważna w nowym budownictwie?

Ponieważ nowe domy to „termosy”, budowane tak aby były jak najbardziej szczelne i energooszczędne. Niestety ma to swoje konsekwencje w wentylacji, ponieważ do tak szczelnego budynku ciężko jest dostarczyć świeże, przefiltrowane powietrze. Tylko rekuperacja jest w stanie zapewnić komfortowe i zdrowe życie w takim budynku. Dodatkowo straty ciepła w budynkach przy wentylacji grawitacyjnej sięgają nawet trzydziestu procent. Rekuperacja zapewnia nam wysoki odzysk ciepła, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze w okresie grzewczym oraz cieszymy się świeżym i zdrowym powietrzem.

Inteligentne sterowanie

Inteligentne sterowanie instalacją rekuperacji umożliwia automatyczną regulację przepływu powietrza i temperatury w zależności od potrzeb użytkownika i warunków zewnętrznych. System ten wykorzystuje czujniki i algorytmy do optymalizacji jakości powietrza wewnętrznego, jednocześnie minimalizując straty ciepła. Dzięki zdalnemu dostępowi przez aplikacje mobilne, użytkownicy mogą łatwo kontrolować i dostosowywać ustawienia rekuperacji, nawet będąc poza domem. Inteligentne sterowanie rekuperacją nie tylko zwiększa komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach, ale także przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania i wpływa pozytywnie na środowisko.

Sterowanie można połączyć z systemami inteligentnych domów, które stają się coraz bardziej popularne. Rekuperacja jest synchronizowana z całym domem dzięki czemu np. gdy wychodzimy z domu zamykając go nasz system rekuperacji dostosowuje się do sytuacji i zmniejsza swoją wydajność co daje nam bardzo duże oszczędności oraz komfort.

Rozwiązań jest bardzo dużo i zawsze rozmawiamy z naszymi klientami czego oczekują od rekuperacji tak aby dobrać dla nich odpowiednie urządzenia oraz rozwiązania instalacyjne.

Rozpocznijmy Twój projekt

Rekuperacja, instalacje elektryczne oraz odkurzacze centralne montowane przez naszą firmę to instalacje komfortowe, bezpieczne oraz trwałe, ponieważ stosujemy systemy najlepszych producentów.

Rekuperacja | Odkurzacze centralne – projektowanie i montaż na terenie takich miast jak: Olsztyn, Gdańsk, Ostróda, Mrągowo, Bartoszyce, Mława, Nidzica, Działdowo, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Giżycko, Mikołajki, Szczytno. Nasza działalność nie ogranicza się do województwa warmińsko-mazurskiego. Zadzwoń i poznaj szczegóły!

ZADZWOŃ

Napisz do nas

2 + 9 =